Добре діло початком скаутингу в США

Вілям Д. Бойс, американський публіцист і мандрівник, приїхав із Чикаго до Лондону і став шукати потрібну йому адресу. Але ж її годі було йому знайти. Раптом до нього підійшов хлопець і спитав: «Чи не міг би я вам в чім допомогти?» — Бойс подав йому бажану адресу і хлопець, засалютувавши якось дивно, сказав: — «Ходіть зі мною, добродію!» — і зараз завів його туди, куди й було треба.

Як усі типові американські туристи, добродій Бойс сягнув рукою до кишені й подав юнакові шилінга. Але ж хлопець відмовився взяти гроші. — «Ні, добродію, я скавт. Скавти ж не беруть за добре діло чи послугу грошей на чай».

Здивований Бойс промимрив: «Що ти кажеш?» —Скавт повторив і запитав: «Чи ви чули що про скавтінґ?» — Це зацікавило Бойса й він попросив юнака сказати йому більше про скавтінґ. Коротко й докладно подав йому хлопець бажані інформації й додав: «Неподалік звідси є скавтське бюро. Мені буде дуже приємно показати вам туди дорогу!»

385095_10150448965208651_1973339288_n

Бойс мав полагодити пильну справу. Але юнак почекав на нього й завів його до бюра лорда Бейден Паула, — засновника Британської Спілки Скавтів-юнаків. Тут одержав він широкі інформації про скавтський рух. Зацікавлений Бойс розвідав докладно про ідею скавтінґу і про організацію скавтів й із зібраним матеріялом вернувся до ЗСА.

Дня 8-го лютого наступного року (1910) Бойс та інші громадяни у ЗСА, які цікавилися проблемою виховання хлопців, створили організацію скавтів-юнаків Америки.

І так добре діло невідомого лондонського скавта занесло скавтську ідею до ЗСА і защепило її серед мільйонів американських хлопців.

Gilwell_Park_American_BuffaloДня 1-го травня 1926 року — Національна Рада Скавтів Америки вшанувала цього незнаного англійського скавта дарунком англійській скавтській організації великої статуї «Бронзового Бізона», подібної своїм виконанням до скавтської відзнаки «Срібного Бізона», що її одержують американські скавти за незвичайні заслуги. На цій статуї «Бронзового Бізона» вміщено багатомовний напис: «Невідомому Скавтові, що його чесність у виконанні щоденного «доброго діла» принесла скавтський рух до США».

Цю статую передано представникові брітанських скавтів, принцові Велсу й вона стоїть сьогодні в Гілвел-парку в Англії. Скавтське, добре діло, що стало щоденним обов’язком скавтів і скавток в усьому світі, дало таким чином привід до заснування скавтської організації в ЗСА.

Виконуючи своє щоденне добре діло, пластуни повинні пам’ятати що воно хоч нераз і незначне, але ж може стати приводом до чогось великого.