Гіґієна мандрівки

Передовсім завжди мусимо достосувати трасу і темпо мандрівки до віку і вироблення учасників. Для дорослих юнаків повинно бути пересічно 10 кг. (20 фунтів), для дівчат 7 до 10 кг (14 до 20 фунтів). Маршувати гуртками, свобідно, з більшими відступами. Йти по змозі зі замкненими устами, віддихаючи носом. Говорити мало, а співати тільки в теплій порі, якщо немає пороху або сильного вітру, як теж не йдучи догори. Води пити якнайменше і лині по відпочинку. Воду пити малими ковтками і не надто зимну, зігрітим взагалі не пити!

В дорогу ніколи не вирушати натще й дотримувати правильні години харчування.

На випадок захворіння когось із учасників негайно зарядити відпочинок.

Купатись вільно тільки після відпочинку. В часі довшого відпочинку можна вимити ноги, але перед дальшим маршем треба їх добре витерти, не іти з мокрими ногами.

Мандрівництво

В часі спеки не іти! Голову накривати, коли йдемо в сонці. Одяг наш повинен бути легкий і вільний, відповідний до пори року. В часі відпочинку, особливо на верху, вдягнути на себе куртку. Коли змокнемо, то по приході на місце нічлігу скинути всі мокрі речі та висушити їх. Коли не маємо нічого сухого до перебрання, то краще влізти у мішок до спання, чим сидіти в мокрому. Передусім скинути мокрі черевики і висушити їх не надто близько вогню, випхавши їх сіном або папером. Не спати в речах, що в них ми ішли, але перебратись у довгі теплі штани, светер чи хоч би купелевий одяг. Ніколи не спати в черевиках; можемо спати в скарпетках, але не тих, що ми в них ішли.

Дуже важною в гіґієна ніг. Добрі, розходжені черевики часто рішають про успіх мандрівки. Скарпетки повинні бути вовняні, не латані, щоб не гнітили. Коли все ж зробиться міхур, тоді перетяти його випаленим в огні ножиком, витерти дезинфекуючим засобом (окиснена вода, алькоголь, йодина тощо), засипати дерматолем і заліпити плястром.