Куховарські приписи

І. У СКОВОРОДІ

1. Легкі налисники (на 8 осіб). 3 чашки муки, 1 ложка соли, 11/2 ложки порошку до пегіння, 1 до 2 яєць, 2 гашки молока, 2 ложки розтопленого масла або оливи, олива до смаження.

Замішати разом муку, сіль, порошок. До­дати збиті яйця, молоко та розтопленого мас­ла. Все добре помішати та по одній ложці ви­ливати на гарячу, помащену оливою сковорід­ку. Смажити аж поки не вийдуть бульки звер­ху налисника. Обернути на другий бік.

2. Присмажений сирний сандвіч. Покласти відрізок чи два американського сиру між два окрайці «білого» хліба. Легко помастити верхи сандвіча (з одного і другого боку) маслом і покласти на гарячу, помаще­ну товщем, сковорідку. Коли один бік зару­м’яниться, обернути на другий бік. (Такий сандвіч дуже смачний із гарячою помідоро­вою юшкою).

3. Смажена картопля. На помащену сковороду (з розігрітим мас­лом чи оливою) тонко нарізати почищену кар­топлю й посолити. Коли картопля з одного боку зарум’яниться, обережно обернути П на другий бік. Добре посмажену картоплю накри­ти покришкою і за хвилину відставити (зняти з вогню).

4. “Розтріпані Йоськи” на 6 осіб. 1 фунт меленого м’яса, 1 велика цибуля, 1 пушка помідорового соку або «пасти», 1 ло­жечка соли, 1/2 ложечки перцю, 1/2 чашки води, олива.

Присмажити на оливі до м’якости покрая­ну цибулю, додати м’яса і мішаючи смажити аж кусочки м’яса будуть бронзового кольору. Увілляти одну пушку помідорового соку, во­ди, додати перцю та соли. Все добре вимішати. За 15 хвилин можна подавати на булочках чи хлібі.

5. Ковбаски. Смажити на посмарованій сковорідці ра­зом із розрізаною булочкою, яку кладемо роз­різаним боком на сковорідку, щоб гарно зару­м’янилася. Треба пильнувати, щоб булочка не згоріла, бо ковбаска потребує довше смажи­тись. Найпевніше буде, коли її смажитимемо тоді, як ковбаска уже зарум’яниться.

Ковбаски з “несподіванкою”. Розтяти поздовж ковбаску. Вкласти все­редину сиру чи квашену капусту. Зверху обвинути ковбаску скибкою солонини. Смажити на сковороді до рум’яности.

ІІ. В БАНЯКУ

1. Основна юшка (на одну особу). Кілька кусочків м’яса, 1/2 цибулі, 1 лож­ка масла, 1 картопля, 1/4 чашки гороху або одна сира морква, 2 чашки води, сіль, перець.

На дні баняка підсмажити на маслі на­краяну цибулю до румяности. Додати м’яса, горошку (моркву), води. Варити помалу аж м’ясо буде м’яке. Прикінці (з півгодини перед тим, як юшка мас бути готова) додати дрібно налряної картоплі, до смаку соли та перцю.

2. Локшина з сиром (“клюски”). На солений окріп кинути пачку якогобудь роду локшини (макаронів). Помішати та по­чекати з 15-20 хвилин. Обережно довгою ви­делкою чи патичком витягти та спробувати перекусити локшину, чи м’яка.

Відцідити та легко перемішати з ложкою масла. До локшини додати якогонебудь сиру та добре помішати (найкраще білий фармер- ський сир, або жовтий (американський).

3. Мішанка (на 8 осіб). Цибуля, 8 ковбасок, 2 пушки пегенсл ква­солі («бейкед бінз»), 1 пушка кукурудзи, мас­ло або олива, сіль, перець, хліб або булочки.

Підсмажити на маслі чи оливі до рум’я­носте дрібно накраяну цибулю. Вкинути до неї покраяні ковбаски. Добре їх підсмажити. До­дати печеної квасолі та кукурудзи разом із сосом. Подавати гарячі з хлібом чи булочками.

III. НА ПАТИКУ

1. Кручений хліб (на одну особу). 1/2 чашки муки, 1 ложечка порошку до печіння, 1 ложечка оливи або маргарини, дріб­ка соли, 1/4 чашки води (приблизно), додат­кової муки. Зелений (сирий) патик, обчищений на одну третину з одного боку, паперовий ку­бок.

У кубку замішати борошно, порошок, сіль. Додати оливи або маргарини. Доливати помалу води, щоб зробилося густе тісто. Як­що тісто зарідке, додати трішки муки. При­гріти обчищений кінець патика і посипати бо­рошном. Побілити руки мукою. Зробити з тіс­та довгий пас. Обкрутити тісто довкола пати­ка, лишаючи вільне місце між пасками. Обер­таючи на всі боки, смажити б цалів від жару, щоб середина спеклася, а верх не пригорів.

Тісто легко само відстане від патика, ко­ли буде готове. Можна тоді начинити дірку в тісті мармелядою, сиром, чи горіховим мас­лом.

2. Піонерська лапка (на 8 осіб). фунти меленого м’яса, 1 гашка тертої булки, 2 яйця, перець, сіль до смаку.

Добре все вимішати. Поділити на 16 час­тинок. Помалу рівно обліпити вичищений кі­нець патика однією частиною «мішанки», але уважати, щоб мішанка довкола патика була всюди однаково завгрубшки. Пекти помалу на жарі, часто обертаючи патика, щоб усе рів­номірно спеклося. Легко покрутити патиком, щоб витягнути готову «лапку» на булочку.

3. “Бабзи”. На довгий «зелений» патик настромити за гергою кусок м’яса (шинка, ковбаса), 1/4 відрізка цибулі, солонини, 1/4 напівзвареноі ба­раболі та грубий відрізок сирого огірка, пов­торюючи цю порцію в тому самому порядку, лишаюги поміж окремими родами харгів від­ступи.

На хвилину приставити патика близько до жару, щоб присмалити, а тоді помалу пекти на віддалі, аж поки все це не спечеться.

4. Десерт на патику (на 8 осіб). 16 «подушечок» (маршмелов), 1 велика коробка ванілевих тістечок, 6 малих чоколяд (кожну чоколяду поділити на 3 частини), зе­лені патички.

Зробити сандвіч із двох коржиків та з од­ним куском чоколяди. На патику прирум’янити «подушечку» та вкласти в середину чоколядового сандвіча. Легко втиснути, — і — «Смач­ного!»

Можна обійтися і без коржиків. Розділи­ти «подушечку». Встромити в середину кусо­чок чоколяди, настромити на патик і присма­жити.