Перев’язки

Пластові хустки можна вжити на підв'язки і перев'язки. Щоб перев'язка гарно виглядала, заложи кінець хустини, як стрілка показує

Пластові хустки можна вжити на підв’язки і перев’язки. Щоб перев’язка гарно виглядала, заложи кінець хустини, як стрілка показує

Щоб перев’язати зламані частини тіла, треба вжити досить великої трикутної перев’язки – “косинки”, на взірець пластової хустини. Два її боки повинні мати щйсь із сорок цалів.

Щоб зробити підв’язку на косинці для зламаної руки чи ключиці, повісь косинку пацієнтові на потилицю, зв’язавши обидва кінці звичайним (рифовим) вузлом та звернувши середній кінець у сторону пошкодженої руки. Поклади руку в цю підв’язку, загорни кінець хустини навколо руки ззаду та пришпили його, щоб лікоть тримався у підв’язці.

Перев’язок голови вживають, щоб прикрити рани на голові. Розпростри косинку і загни основу на яких два цалі. Середину цього зчину приклади до чола пацієнта відразу над бровами, щоб кінець хустини звисав униз на потилицю. Тепер обома кінцями сильно стисни череп пацієнта, обкрути навколо голови і зав’яжи на чолі звичайним (рифовим) вузлом. Кінець, що звисає на плечі, загорни вгору і пришпили його на вершку голови. Уважай, щоб зчин був гарно складений по боках голови, а кінці закладені.