Програми на ватри

Ватри і вогники

Є різниці між ватрою і вогником. Вогник можна зробити спонтанно; ватра повинна бути заплянована. Ватри — більш формальні і зорганізовані і часами вимагають досить багато підготовки. Як заплянувати і як провадити програмою ватри, щоб була змістовна і цікава? Можна збудувати гарну ватру в чудовому місці, запалити її новим способом і створити гарну атмосферу, але цей чар довго не втримається, якщо не буде цікавої, добре заплянованої і переведеної програми. Програма повинна зацікавити і втягнути всіх, що є на ватрі.

ватра в сумерках

Вогонь

Вогонь — центральний пункт ватри. Саму споруду ватри треба старанно збудувати. До запалення ватри добре вжити нещоденні засоби — смолоскипи, свічки, і т.п. Якщо спосіб запалення дуже оригінальний, добре його випробувати наперід, щоб не було «несподіванок». Добре мати кілька запасових сірників у кишені, на кожний випадок. Не дозволяти, щоб у колі, де сидять таборовики, світити ліхтарками. Назначити окрему особу, яка буде опікуватися вогнем під час ватри — докидати дров; уважати, щоб нічого не загорілося; пильнувати, щоб не покотилася колода з вогню. Для безпеки, тримати відро води недалеко вогню. Не гасити останки ватри аж всі відійдуть, щоб залишити в пам’яті таборовиків чар вогню.

Ведучий чи Ведуча

Ведучий, або провідник ватри, відповідає за програму ватри, за церемонію запалення і за закриття ватри. Він чи вона знає порядок програми і відповідає за те, щоб всі, хто бере участь, знали що і коли вони мають робити. Перед ватрою, добре перейти правила поведінки на ватрі. Якщо точка виказується невідповідною, ведучий повинен її зупинити і відразу перейти на щось іншого. Справу треба обговорити після ватри. Якщо хтось не відповідно поводиться, ведучий може попросити старшого юнака чи виховника, щоб з ним відійшов. До провідника ватри всі присутні ставляться з належною пошаною.