Що робити в громовицю?

Пригадуєте, минулого року вліті скільки було випадків удару громом?… Здається, немов стара “як світ” громовиця хоче доказати, що і вона може, як колись, убивати людей. А може, люди стали менше обережні та не вважають?

Але пластун є обережний і тому варто пригадати приписи безпеки на випадок сильної бурі з блискавками і громами.

  1. Під час бурі найкраще заховатися до будинку, який має охорону перед блискавками, або до замкненого авта, гумові колеса якого є добрим інсулятором. Якщо ви у будинку, що не має громозводу, тоді ніколи не вживайте під час громовиці ніяких електричних приладів (напр, сушарки до волосся, машинки до голення), як теж телефону чи телевізора. Усі ці речі є добрими провідниками електрики і можуть “стягнути” грім. З цього приводу не стійте в хаті при вікнах, що мають металеві сітки, або близько радіятора.
  2. Коли буря заскочить вас у природі, пам’ятайте, що грім вдаряє найвищу точку в оточенні, напр, найвище дерево, щоглу, телефонічний стовп, вежу тощо. Старайтеся бути від них якнайдальше, навіть як прийдеться вам промокнути від дощу до “нитки”. Ніколи не ставайте на відкритому терені, де ви є цією найвищою точкою. Старайтеся заховатися найближче землі, під кущі, чи таки просто прилягти до землі, можливо якнайдальше від усіх можливих провідників електрики.

Якщо буря захопила вас на риболовстві, пам’ятайте, що й вудка може притягнути грім. Відкиньте її від себе далеко. Якщо ви саме на воді у човні, вітрильнику чи просто купаючись, чимскоріше допливайте до берега!