Що таке Пласт

lilПЛАСТ — це організація української молоді для патріотичного і всебічного самовиховання, а пластуни сеніори згуртовані в Пласті з метою допомагати пластовій молоді. Завданням Пласту є:

  • Переводити всебічне патріотичне самовиховання української молоді.
  • Розвивати моральні, духові і фізичні прикмети української молоді.
  • Вишколювати молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян з допомогою виховних метод і на ідейних основах Пласту, опертих на пластовій присязі, пластовому законі і Трьох Головних Обов’язках пластуна.
  • Плекати серед цієї молоді традиції їх предків і передавати їм знання і розуміння їх історії, культури, змагань та ідей.

Діяльність Українського Пласту є незалежною від будь-яких політично-партійних чи віровизнаневих впливів, значить до неї може належати українська молодь без огляду на політичну чи релігійну приналежність їхніх батьків.

Пластова самовиховна метода полягає на добровільності членства та поступовій програмі зайнять, пристосованій до того, щоб приготовити молодь на добрих громадян. Пластова самовиховна метода здійснюється в:

  • Гуртковій системі, що допускає молодь — хлопців і дівчат — до бажаного ними членства в гурті, який, спершу ведений старшим провідником, з бігом часу набуває щораз більше самоуправи.
  • Ряді ступневих проб та накладанні на молодь щораз більшої відповідальносте за себе і інших, так, щоб вона набула знання, самопев-ність і здібність співпраці з іншими та вмілість провідництва.
  • Спрямовуванні молоді до таких зайнять і змагань, головно серед природи, які розвивають у неї спостережливість, слухняність і самоза-радність, защеплюють у неї уважливість до інших, заправляють її у службі для національного і загального добра і вчать умілостей, корисних для неї самої.