Нема фізичних кар на пластових таборах!

Фізичні кари не можна вживати на таборах для приборкання непослушних таборовиків, чи для вдержання дисципліни в гурті. Форсовні вправи можна вживати тільки для дорослих мужчин (напр. у війську) для вироблення витривалости. Клячання на каменях, біг з тяжким наплечником (часто підгору) і т.п. не є для юнацтва. Такі кари можуть бути шкідливими для багатьох юнаків і юначок, які ще не є розвинені і які ще фізично слабі.

Надмірне зусилля у віці дозрівання може спричинити поважну недомогу серця, що може допровадити до трагічного кінця!

За вживання фізичних кар батьки можуть потягнути провід табору до судової відповідальности.

Фізичні кари не допоможуть піднести авторитет виховника, тільки навпаки — можуть спричинити у юнаків бунт, знеохоту до пластування, ненависть до авторитету чи й навіть охоту пімсти.

Фізичну силу можна застосовувати ТІЛЬКИ для самооборони, або в обороні іншого таборовика, якому загрожує небезпека.

69_2006_hutirka_na_kurinnomu_tabori

Молодші виховники можуть мати нахил до садизму, тому треба берегтись від таких виявів. Провід табору повинен звернути особливу увагу на таких виховників.

Добрий виховник ніколи не потребує іти в такі екстреми як фізичні кари; є багато ефектовніших і корисніших засобів (напр. дружня розмова, упімнення, відмова в приємності чи в участі на улюблених заняттях). Коли ж юнак особливо важкий до провадження, або коли зробить зумисне щось таке, що принесе шкоду другим — найкраще звернутись до його батьків і залишити їм справу покарання, або виключити його з табору.

ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я КОЖНОГО ТАБОРОВИКА Є ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ виховника. Кожний виховник на таборі чи під час мандрівки мусить про це ввесь час пам’ятати. Коли ж виховник не розуміє ще цього, то він ще не є досить дозрілим, щоб йому давати під опіку чужі діти і їхнє життя.