Пакування особистого виряду

Що брати з собою? Як і в що пакувати, щоб було вигідно нести? Оце питання, що над ним думають не тільки початківці у мандрівництві, але й досвідчені мандрівники.

МандрівництвоЩоб найти правильну розв’язку, треба взяти до уваги: пору року, теренові умови, час мандрування та особисті можливості мандрівника. Покищо, коли йдемо на одноденну мандрівку, справа не складна. Вона зчасом, коли будемо вибиратися на мандрівний табір, буде куди трудніша. Але й тепер треба Тобі призадуматись, щоб не забути чогось, що Тобі буде потрібне, або не набрати забагато речей, без яких можеш обійтись.

Ось список речей, що складаються на пластовий виряд. Залежно від потреб і пори року домовляєтеся з друзями, що з нього Вам треба взяти на мандрівку.

  • Одяг: Повний пластовий однострій з пластовим ножем, найкраще складаним. В кишенях однострою: пластова виказка, записник, олівець і забезпечені від вогкосте (у відповідній коробці) сірники.
  • Для нічлігу: піжама, одне або два накривала (коци), а в особливо холодних умовах мішок до спання (“спимішок”).
  • Від холоду й дощової погоди: светер, вітрівка, дощовик, запасні черевики.
  • Білизна: спідня білизна й шкарпетки, хустинки й плавки — усе в окремій торбині.
  • Приладдя до миття: мило, щіточка і паста до зубів, дзеркальце і рушник в окремій торбині.
  • Приладдя до їжі: менажка, ложка й виделка, горнятко.
  • Приладдя до направок: кусень доброго шнурка, дроту, припинки, голки й нитки, ґудзики і т. п.
  • Особливе приладдя й предмети: листовий папір і поштові марки, бандаж або стерильні наліпки на малу рану, польова пляшка, компас, співаник, музичний інструмент, електрична лямпочка, туалетний папір тощо.
  • Харчі відповідно до умов і потреб.
  • Добра топографічна мапа в окремій торбі для завішування через плече.

Усе, що потрібно взяти з собою, треба положити в наплечник, бо в ньому найвигідніше нести, при чому обі руки в Тебе будуть вільні. Є багато різних родів наплечників, що їх уживають у тій чи тій країні. Вибираючи для себе рід, який Тобі найкраще підходить, уважай иа такі його прикмети:

Наплечник не повинен бути замалий. Він повинен бути вшитий з непромокального (імпрегнованого) матеріялу. Ремені повинні бути доволі широкі, щоб не в’їдалися в рамена. Вони  повинні легко запинатися і бути міцно до наплечника пришиті, щоб при більшому обтяженні або раптовому рухові не обірвалися. Зовні наплечник повинен мати кишені на дрібні речі.

Пакуючи, призначуй у наплечнику стале місце для кожної речі, сортуючи все у відповідні мішечки і пам’ятаючи, де що є. Дощовик клади так, щоб його легко можна було дістати. А найважливіше: клади найм’якші речі Твого виряду в частину, що прилягає до плечей.

Добре спакувати наплечник це неабияка вмілість. Від неї залежить Твоє добре почування на мандрівці.

Тож завчасу, ще поки підеш у мандрівку, привчайся цього разом із друзями при допомозі Вашого впорядника.