Пластова присяга – дороговказ життя

Дорогі подруги і друзі! Перед вами пластова відзнака, три листки лілеї, переплетені тризубом. Це символ Українського Пласту, символ живучої пластової ідеї. Три листки лілеї символізують три головні обов’язки пластуна: обов’язок перед Богом і Україною, обов’язок перед іншими, обов’язок перед собою. Ці обов’язки становлять основу нашого щоденного життя. Вони поєднані в Пластовій Присязі. Я пригадаю вам їх. При кожному обов’язку хай душа ваша стрепенеться, хай кожний з вас хвилину призадумається над значенням складених вами приречень.

Присягаюсь своєю честю, що буду вірний Богові й Україні. Це наш основний обов’язок перед Творцем світу й перед нашою Батьківщиною.

Присягаюсь своєю честю, що буду помагати іншим. Уважливість до інших с основою співжиття у нашому довкіллі. Поміч іншим – це наріжний камінь пластування.

Присягаюсь своєю честю, що буду жити за пластовим законом. Це обов’язок плекання нашого характеру згідно з пластовим законом. Коли зберігатимемо його, будемо тілом сильні, духом розвинені і морально здорові.

Ми бачимо виразно нашу життьову дорогу перед собою, ми бачимо виразно всі перешкоди на шляху й оминаємо їх. Три Головні Обов’язки Пластуна – це наші дороговкази на ціле життя.

Та ми не завсіди зберігаємо вірність цим ідеям. Ми перестали жити за пластовим законом. Ми забули наш обов’язок перед собою. Без цієї свічки наш пластовий шлях вже не такий виразний. Ми забули про наш обов’язок перед іншими. Ми забули про наш обов’язок перед Богом і Україною. Тепер ми загубили зовсім наш шлях. Ми не маємо напряму. Ми не маємо дороговказів. Ми що крок натрапляємо на перешкоди. Довкруги нас темрява. Ми попали в зневіру. Ми повні жаху. Ми шукаємо дороги… В тьмі кромішній стараємось її віднайти…

Ми пригадуємо собі  Бога, ми молимось. Ми пригадуємо собі нашу Батьківщину. Ми віднайшли наш напрям. Та наш шлях ще темний і дуже невиразний. Ми пригадуємо собі наш обов’язок помагати іншим. Наш шлях стає яснішим, хоч він ще не дуже виразний. Ми починаємо жити за пластовим законом. Ми віднаходимо себе вповні і наш пластовий шлях ясно розгорнувся перед нами. Наш шлях: наші обов’язки перед Богом і Україною, наші обов’язки перед іншими, наші обов’язки перед собою.

Плекайте, друзі, ці пластові ідеали в кожну хвилину свого життя, будьте вірними їм завжди і всюди. Своїм прикладом, знанням і вірою перещеплюйте їх в душі української пластової молоді, що її ви зобов’язалися виховувати, та створіть з неї вартісне покоління українського народу.

На залі учасники починають співати Пластовий Обіт, спочатку декількох, пісня набирає сили і при її закінченні засвічується світла.

prom_12