Пластовий впоряд

Пласт – не військо, і тому впоряд у Пласті не має тих завдань, що військова муштра. У війську він є наукою і підставою безоглядною слухняности під загрозою навіть найгостріших кар, бо там не має іншої можливости виробити у пересічного вояка потрібне у війні почуття відповідальності і дисціпліни. У Пласті ми слухаємося нашого проводу добровільно, в повній свідомості потреби громадського правопорядку, не за страх, а за совість.

Впроряд потрібний нам перш за все на те, щоб зберегти лад і свободу рухів у великому гурті людей. Бож усе, що є в упорядкованому ладі, займає менше місця, легко в ньому визнаватися, переставити чи перекласти, коли потрібно, тощо.

Sokil_1927_Foto_iz_zbirky_z_Toronto

При збірних публічних виступах докладний вишкіл, порядок і поворотність пластових з’єднань роблять на глядачів гарне враження, дають доказ зіграної, дисціплінованої спільноти і цим з’єднують Пластові їхню прихильність.

Маючи це на увазі, треба кожному з нас виконувати впрорядові рухи правельно, дбайливо й одночасно. Неувага чи неповоротність одного псує збірне зусилля всіх (…)