Призначення, виникнення та розвитов ВФВ

Життя в природі та спорт, це важливий засіб у вихованні пластової молоді. Тіловиховання-спорт, під почачку існування нашої організації, був цінним виховним засобом, і тому в наших рядах були численні визначні атлети-змагуни в Україні та на еміграції.

Грамота ВФВ

50 років тому, з приїздом на нові місця поселення в ЗСА, ми продовжували спортоиу традицію в наших пластових заняттях. В цей час спортова діяльність обмежувалась підготовкою на Свято Юрія і ЮМПЗ. Згодом, мені доручено, пластовим проводом, поширити та оформити спортову ділянку в краю. Я радо прийняв цей заклик, бо спорт завжди грав велику ролю в мойому житті. Я призначив станичних і таборових референтів спорту. В 1969 р. я вперше запропонував пластову Відзнаку Фізичної Вправ­ності (ВФВ). Вимоги осягів ВФВ були основані на індивідуальних осягах юнацтва під час Свят Юрія та Ювілейних Міжкрайових Пластових Зустрічей. Мистецьке оформлення відзнаки виготовив мистець Богдан Титла, ЧК. Відзнака зразу стала дуже популярною серед юнацтва. Вимоги були виготовлені теж для УСП та УПС. По році цю відзнаку прийняли інші краї. Перевірку вимог ВФВ проводили по вишкільних таборах та Станицях, а опісля і в деяких спеціялізаційних таборах. В 1974 році відбувся перший “Спортивно-Викільний” табір, створений Загоном “Червона Калина”, при допомозі членів інших куренів. До тепер відбулося 17 таких таборів, останній в 1993 році. Відбувалися теж турніри відбнванки, в яких змагалися Станиці та курені. З оживленням тіловиховної праці по Станицях, зросли теж спортові програми Свят Юрія та ЮМПЗустрічей.

Наше юнацтво та старше пластунство брало участь у громадських імпрезах, як напр. Мазепинськии Здвиг — 1959 р., Українські Спортові Ігрища Молоді у 80-90-их роках, організовані Українською Спортовою Централею Америки і Канади і часто були першунами. Пластові команди також здобували чемпіонати на Плавацьких Першенстнах, на “Союзівці” сеніори та старші пластуни були в проводі цих змагань.

В часі назначування Ювілею 50-ліття Пласту в ЗСА, в моїй пам’яті є багато спогадів з часу моєї праці и КПС (5 років голови КПС і 8 років голови КПР), а головно важливими та приємними є спомини про мої перші роки на пості Діловода Тіловиховання. Тяжко в цих декількох реченнях описати діяльність та жертвенну. і посвятою, працю всіх друзів, з якими я мав честь та задоволення співпрацю­вати в крайовому проводі, по Станицях і таборах, та всі вони залишаться зі мною назавжди.