Смуга першкод в таборових умовах

Юнак хоче бути фізично справним.

Та це вимагає не лише сили, але й вправи та вмілого вживання тіла. На жаль модерний спосіб життя не дає до цего за багато нагоди. Ми мусимо помогти в цім юнакові.

Одною з дуже ефективних метод, щоби виробити в молоді фізичну справність є біги з перешкодами. Вони дають молоді змогу виробити не лише фізичну справність, зле теж відвагу й бистрість. Врешті це ідеальний спосіб для виладування надміру енегрії

Чому б не уладити на терені табору доріжки для такого бігу з першкодами?

Вона може бути уладжена в довільному місці, найкраще в терені, що сам собою буде мати природні перешкоди.

Штучні перешкоди можете уладити як подано в нашім дописі. Але можете змінити їх порядок відповідно до терену, або вжити лише деякі з них. Як видумаєте інші прошу, напишіть нам, щоби доповнити нашу листу.

У більших таборах добре було б улади-ти кілька рівнобіжних доріжок, щоби кілька гуртків могло рівночасно змагатися.

Потребуєте гарної й цікавої точки на таборовий попис? Біг з перешкодами.

Одне лише тямте: все мусить бути зроблене з найбільшим старанням про безпеку. Доріжка мусить бути під постійним доглядом, щоби юнаки вживали її правильно й безпечно

Починаємо наш змаг.

З початкового становища юнак підбігає під драбинку, підскакує, зависає руками на першому щаблі і гойдаючись переходить руками здовж цілої драбини. Дальше перелазить (не перескакує!) через перегороду високу на 3 і пів фута (1 “foot”, тобто “стопа”, довінює 30,48 сантиметрів – ред.) та переходить по колоді 10-ти футовий рів (потік, яму). Вода або болото на дні рова додадуть більше реалістики.

З черги юнак спинається на 10-футову гладку стіну. Линва, що звисає з верха стіни допоможе йому в цьому, а два східці за стіною дозволять йому зійти безпечно на землю. Дальша перешкода: переповзти 12 футів попід раму з початковою висотою 15 інчів (1 “inch”, тобто “цаль”, дорівнює 2,54 сантиментрів – ред.), яка постепенно обнижується до 12 інчів. На рамі є уложені деревляні дощинки. Треба так повзти, щоби не порушити ніякої дощинки (вони не прикріплені!), Якщо юнак порушить якунебудь дощинку, він мусить перервати вправу, поправити положення дощинки й почати повзання від початку.

Цей припис стосується до кожної перешкоди. Кожну перешкоду треба правильно (тут і далі в статті виділено автором – ред.) перебороти й щойно тоді шожна переходити до чергової.

На півметку змагун мусить оббігати вкопаний стовп заки дійде до дальшої перешкоди. Він має вилізти на 8-футову драбину й злізти з неї (не вільно зіскакувати!), перейти по 14-футовій латі. Коли змагун втратить рівновагу й впаде з лати, мусить починати рівноважний хід від початку. Часом лата є ховзька, тоді порадно обвити її причіпною тасьмою (friction tape).

Тепер юнак добігає до краю рова, хватається за висячу линву і при її помочі перескакує перешкоду. Линва (півтора інча груба) звисає з бруса, що його уміщено на висоті 15 футів і 3 фути від краю рова. З черги треба перебігли поміж 18 розложеними ґумовими колесами, так, щоб ніякого не доторкнути. Не можна перескакувати коліс ані тавати в їх середину.

Врешті на меті треба оббігти вкопаний стовп і доторкнути рукою чергового змауна, що стоїть на початковій лінії.

Підготовка перешкод здійснюється просто.

Найкраще вживати брусів 2 інчі на 4 інчі т. зв. «ту бай фор» Дошки на оббитя стінки й на ступені 1 інчові. Бруси вкопуйте в землю принаименше на 2 фути.

Добрий інструктор дасть самим юнакам змогу збудувати собі таку доріжку. Це буде получене очевидно з зайняттями з піонірки.