Виряд гуртка на мандрівку з нічлігом

Перш за все для нічлігу потребуємо шатра. Є багато різних родів шатер. Кожний з них має свої добрі прикмети чи недоліки. Продуценти придумують різні поліпшення й удогіднення для мандрівника, а ті, не раз не надто потрібні, дрібниці підносять ціну шатер і… заробіток фабрикантів. Якщо йдеться про мандрівку, то для нас найважливіші такі прикмети доброго шатра:

  1. Щоб було з тривкого і справді непромокального матеріялу.
  2. Щоб легко і швидко можна було його поставити.
  3. Щоб вага його була невелика, а коли воно на більше осіб, щоб можна було розділити шатро на частини і поділити вагу між кількох членів мандрівки.
  4. Щоб воно не мало невигідних і тяжких додаткових частин, дрючків тощо, без яких годі було б обійтися.

Купуючи шатра за заощаджені гуртком гроші, добре їх розгляньмо та перевірмо, користаючи з поради якогось досвідченого мандрівника, чи вони цим вимогам відповідають.

Перед мандрівкою заздалегідь подумаймо, хто з юнаків належить до того чи іншого шатра, і відповідно розділім вагу, включаючи теж деяку кількість доброго мотузка, готові кілки тощо.

Гурткова аптечка. Якщо мова про гурткову аптечку, то вага її невелика. Її  несе або сам провідник мандрівки, або доручає комусь найбільш досвідченому в подаванні першої допомоги. Гурткова аптечка це щільно замкнена металева а/бо пластикова коробка, у якій містимо найконеч ніші прилади і ліки в невеликій кількості. Там повинні бути:

  1. Стерильні бинти різної величини для заліплювання малих ран.
  2. Декілька бандажів.
  3. Таблетки для дезинфекції води.
  4. Дезинфекційний середник на рани.
  5. Середник для припинення болю, для дезинфекції горла тощо.
  6. Малі ножички і пінцетка, декілька англійських шпильок і т. п.

Піонерський виряд на мандрівку це приладдя, потрібне для будови шатра і кухні, санітарник споруджень тощо. Беремо з собою:

  1. 1-2 пластові сокирки.
  2. 2-3 польові лопатки.
  3. 1-2 піонерські тонкі линви, кусень доброго м’якого дроту.
  4. Ліхтар для свічки чи оливи, або сильніший електричний ліхтарик із запасною батерією, щоб його можна було вішати.
  5. Брусок (камінець) для гострення ножів і сокирок.
  6. Сокирки й лопатки мусять мати шкіряні футляри, щоб їх можна було почепити до пояса та вигідно й безпечно носити.

Кухонний виряд і харчі залежно від кількости учасників. У кожному разі нам потрібні:

  1. Два казани, один на чай, другий на страву, з дужками, щоб можна було вішати над вогнем.
  2. Невелика дерев’яна вареха.
  3. Ополоник для набирання страви.
  4. Пластикове складане відерце носити воду.
  5. Кухонний ніж (його може в потребі заступити пластовий).

На цілий час мандрівки складаємо “меню”, підраховуючи, скільки треба взяти харчів на всі страви. При тому, щоб заощадити на вазі, беремо до уваги в першу чергу т. зв. сухі харчі, як чай, цукор, хліб, крупи, макарони, горох, сушена городина тощо. Було б нерозумно і не по-пластовому брати з собою готові харчі в консервах, наприклад, готові юшки, варену квасолю, готовий ґуляш. Ми ж хочемо давати собі раду самі, готуючись до такого часу, коли готових страв і іншого комфорту не буде. Крім того, готові харчі мають у собі більше ніж 50% води, яку нерозумно носити весь час з собою.

Це не виключає, одначе, консервів з товщем чи деякої кількости м’яса у формі сухої ковбаси, сушеної риби тощо. На кожну мандрівку один з нас бере на себе обов’язки інтенданта, тобто заготовника, що дбає про купівлю та має список посуду й потрібних харчів.

У порозумінні з провідником він розділяє їх між членами, щоб носили під час мандрівки.

Інший виряд. Інший потрібний виряд, наприклад, водний чи копаний м’яч, лук і стріли, сурма чи гітара, беремо в міру того, яка наша програма і потреба, та приділяємо кожну річ одному, звичайно добровольцеві, під опіку на весь час мандрівки.

Справедливий розподіл виряду, дружнє взаємне ставлення, готовість допомогти чи виручити один одного в несенні якоїсь речі, згідливість у співпраці для добра гуртка під час мандрівки — це доказ Вашого пластового вироблення. Без нього годі добути вищий пластовий ступінь розвідувача, з успіхом відбути пробу “Скобиного хвату”.