Як плянувати меню

Плянуючи меню для свого гуртка чи куреня, Ти повинен повній перш за все подумати про ваші дієтичні потреби. Твоє тіло-потребує певні речовини, без яких різні частини тіла, наприклад: кості, м’язи, мозок не можуть правильно розвиватися.

Твій харч повинен:

  1. Втримувати й розвивати Твоє тіло. Це зроблять протеїна і мінерали, які знаходився в м’ясі, рибі, яйцях і різних молочних виробах.
  2. Дати таким частинам тіла, як печінці, селезінці та іншим ті речовини, що вони їх потребують, щоб справно працювати. Це зроблять вітаміни й мінерали в цитрусових овочах і городині, а також і протеїна в інших харчах.
  3. Дати Тобі досить «палива», щоб Ти міг брати участь у заплянованих зайняттях. Він також повинен давати Тобі енергію, яка огріваяй б Твоє тіло коли надворі холодно. Це зроблять хліб і мучні вироби, в яких багато вуглеводнів, а також і цукор у різних формах. Товщ зберігає енергію на довший час.
  • Як часто їмо різні страви?
  • Молочні страви: кожного дня.
  • Мясні страви (м’ясо, риба, горох, басоля): два рази (або частіше) денно.
  • Яйця: принайменше 4 або 5 на тиждень.
  • Городина і овочі, цитрусові овочі і помідори: принайменше раз на день.
  • Зелена городина: принайменше раз на день.
  • Інша городина і овочі: принайменше два рази денно.
  • Хліб і мучні вироби: при кожному харчуванню.

(Увага!Де тільки загальні вказівки. Малі зміни й відхилення можливі)

Інша важлива річ, яку треба взяти до уваги, коли плянуеться меню, це бюджет. Інтендант завжди старається купити якнайліпший харч за якнайдешевшу ціну. Якщо плянуєш меню на довший табір, перевір, чи не можна би закупити харчі у гуртівні.

Взявши до уваги дієтичні потреби, подумай також про смаки Твоїх друзів і відповідно вибери окремі страви. Довідайся, чи вони воліли б великий обід чи велику вечерю? Порадься також із своїм впорядником або зв’язковим.

Коли ти вже вибрав окремі страви, обчисли скільки її буде потрібно для кожного учасника табору або мандрівки, і тоді помножи цю кількість на число учасників. Додай туди одну або дві «запасові» порції. Краще-мати-трошки забагато ніж замало.

(За скавтським підручником склав ст. пл. Роман Ващук)