Змаги з плавання

Лікарі доказують, що плавання затруднює більший відсоток м’язів тіла, ніж який-небудь інший спорт. Майже кожна краща середня школа має свій басейн і перегонову плавацьку дружину. Тут є знаменита нагода навчитись дуже добре і швидко плавати. Шкільні дружини плавають одні проти одних у великих змаганнях, де можна бачити пливацькі вмілості найвищого рівня. У коледжах та в університетах плавання теж займає одне з головних місць у спорті. (…)

Є чотири перегонові стилі плавання, але є теж і багато відмін, наприклад: японський, австралійський і американський кравль. Найшвидший стиль це кравль (плавання наввимашки), хоч це не окремий стиль… Хоч стиль у плаванні повільний, то найчастіше вживають кравль тому, що він найшвидший.

Крол

Другий найшвидший стиль плавання це «метелик». Щоб ним плавати, треба багато сили та координації тіла. На короткі віддалі «метелик» часто побиває «кравля».

По «метелику» йде горілиць, або відворотний кравль, яким теж тяжко плавати.

Батерфляй

Останній стиль — це клясичний, грудний, або жабка. Ним плавали дуже давно і від нього походить метелик. Він легкий, але до перегонів треба багато сили.

Жабка

У перегоновому плаванні відіграють ролю інші чинники, крім самого стилю. Головне — це сила та витривалість плавця. їх кожний плавець-змагун набуває, тренуючи щодня по дві години, і то не «для приємності!», але на віддаль і на час. Засада така: — ті, хто найбільше плавають і тренують, — виграють змагання!

Дуже важні теж перегоновий стрибок і закрути. Кажуть, що багато змагань програють і виграють плавці при стрибку. Треба стрибати чимскоріш і найдальше. Про закрути важко оповісти, бо кожний стиль має кілька закрутів різної швидкості! Плавець сам мусить їх вправляти і вибрати такий закрут, що його він найкраще та нейшвидше виконає.

Стартовий стрибок

Коли ви цікавитеся перегоновим плаванням, то в бібліотеках є багато книжок, які куди краще вияснять цей спорт, ніж ця мала стаття. Але найкраще вам познайомитися з перегоновим плаванням таки в басейні вашої школи, де з плавацькою дружиною, тієї чи іншої школи, зможете стало вправляти. Це найкраща нагода стати знаменитим плавцем.